Doktora Tezi Yazdırma Ofisi

Anasayfa/ Tez Yazdırma
Doktora Tezi Yazdırma Ofisi

Doktora Tezi Yazdırma Ofisi

Tez Yazdırma
(0 yorum)

Doktora Tezi Yazdırma

Yüksek lisans eğitimi bittikten sonra son aşama doktora düzeyidir. Burada ise doktora tezi yazdırma gerekir. Açıkçası doktora tezi yazdırma akademik hayat içerisinde karşılaşabileceğimiz en zorlu çalıştaylar arasında ilk sıralarda kendisine yer bulur. Çünkü daha önce literatürde yer almayan veya çok sınırlı düzeyde yer alan konularla ilgili araştırma yapmanızı önerilmektedir. Kısacası yüksek lisans eğitiminde olduğu gibi yüzlerce kez çalışılmış bir konuyu tekrar sizin çalışmanız pek karşılaşılan durum olarak gösterilemez. Bu nedenledir ki ciddi bir emek ve yoğun çalışma gerektirdiği ortadadır.

Doktora Tezi Yazmak Zor Mu?

Her eğitim düzeyinin kendine göre emek gerektirdiği bilinmektedir. Burada doktora tezi yazmak zor mu? Diye soran bir kişi ne tür bir yanıt beklemektedir? Çünkü doktora tezi yazmak zor mu derseniz kesinlikle evet yanıtını verebiliriz. Ancak bu demek değildir ki yüksek lisans tezi yazmak çok kolay. Sonuçta mühim olan ilgili eğitim programında eğitim gören öğrencinin kendisidir. Yani yüksek lisansın seviyesi ortadadır ve doktora düzeyinin seviyesi de kendi içerisinde ortadadır. Mevzubahis programlarda eğitim gören ve ortalama potansiyeldeki bir öğrencilerin de belirli emek ortaya koymak suretiyle bölüme uygun nitelikte bir çalışma yapması gerekmektedir. Kısacası kolay ya da zor demek doğru olmayacaktır.

Doktora Tezi Ne Zaman Yazılır

Peki işlemlerin başlayacağı süreç nedir yani bir başka ifadeyle doktora tezi ne zaman yazılır? Öncelikle doktora tezi ne zaman yazılır denildiğinde derslerin tamamlanmış olması gerektiğini önemli vurgulamak gerekir. Yani siz alttan herhangi bir ders varken işlemleri başlatamazsınız. Bu kuralın çok mantıklı olduğunu ifade etmek güçtür. Çünkü derslerin birkaç tanesi verildikten sonra işlemlerin başlaması gerektiği kanısındayız. Böylece yavaş yavaş ama emin adımlarla yazım aşamasına geçilmesi mümkün olacaktır. Eğer bu mümkün olmazsa derslerde muhtemel zaman kayıplar tez sürecini de önemli seviyede etkilemektedir.

Doktora Tezi Yazan Yerler

Yoğun bir emek ve ciddi çaba gösterilmesi gereken bu aşamada eğer süreci siz yerine getiremiyorsanız doktora tezi yazan yerler ile görüşebilirsiniz. Doktora tezi yazan yerler sayısı çok görünüyor gibi olsa da bu nitelikte bir iş çıkaracak kurumların sayısı son derece azdır. Açıkçası doktora mezunlarının da sayısı belirli olduğundan dolayı konuyla alakalı herkesin hizmet vermesi pek mümkün değildir. Yalnızca belirli alanlarda çalışma yapan kurumumuzdan hizmet almak isterseniz sizden istenen bilgileri iletmenizi bekliyor olacağız.

 

 • Pazartesi

  09:00 - 18:00

 • Salı

  09:00 - 18:00

 • Çarşamba

  09:00 - 18:00

 • Perşembe

  09:00 - 18:00

 • Cuma

  09:00 - 18:00

 • Cumartesi

  09:00 - 18:00

 • Pazar

  09:00 - 18:00

İletişim

Konu Uzmanı: Selman O.

| NİĞDE

0555 440 11 84

tezbilimi@gmail.com

www.yukseklisansmerkezi.com

Sosyal Medya

Facebook:

Instagram:

Twitter:

Youtube:Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

Talep Gönder

* Talep onayı ve bildirimi için gereklidir