Dönem Projesi Uzmanı

Anasayfa/ Yüksek Lisans Dönem Projesi
Dönem Projesi Uzmanı

Dönem Projesi Uzmanı

Yüksek Lisans Dönem Projesi
(3 yorum)

Dönem Projesi Uzmanı

Yüksek lisans programları tezli veya tezsiz olmak üzere iki başlık altında incelenebilir. Tezsiz programlarda yüksek lisans dönem projesi uzmanı gereklidir. Tezli programlarda ise yüksek lisans tezi yazım uzmanına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu iki kategori temel manada çok farklı olarak görülüyor olsa bile aralarında akademik açıdan ciddi farklar söz konusu değildir. Normal hayatta birçok kişi projeye çok önemsemiyor olsa bile kaynak gösterme, intihal olmaması, özgünlük gibi konularla alakalı hiçbir farktan söz etmek mümkün değildir. Elbette tezli veya tezsiz olduğundan dolayı aradaki ayrım olağandır. Ancak yüksek lisans projelerinin ciddiye alınmaması gibi bir yaklaşım kabul edilemez. Bu durum tezi daha nitelikli yapmadığı gibi yüksek lisans projesinde daha niteliksiz yapmaz. Bir öğrenci olarak yapmanız gereken birkaç sayfalık ödev dahi olsa, mevzubahis çalışmayı her şekilde akademik açıdan olması gerektiği gibi yerine getirmektir.

1-) Dönem Projesi Nedir?

Tezsiz programlarda yüksek lisans eğitimine devam eden kimselerin dönem projesi nedir sorusuna yanıt aradıklarını görüyoruz. Yüksek lisans projesi de tezsiz programlardan mezun olmak için dersler bittikten sonra yazılması icap eden akademik nitelikte çalışmanın kendisidir. Dolayısıyla da tüm dersleri başarıyla verdikten sonra sizin yapmanız gereken yüksek lisans dönem projesi yazma aşamasına başlamak olmalıdır. Tüm akademik çalışmalarda olduğu gibi öncelikle danışman seçimi yapmak gerekiyor. Devamında ise danışmanla birlikte konu seçiminden başlamak üzere süreçle karşı karşıya kalacaksınız.

2-) Yüksek Lisans Dönem Projesi Nasıl Yazılır

Danışman seçiminden sonra yüksek lisans dönem projesi nasıl yazılır sorusunu biraz daha detaylı yanıtlayalım. Kendi açınızdan uygun olduğunu düşündüğünüz konu seçimini yapmanız akabinde artık taslak metin yani içindekiler hazırlamanız gerekiyor. Bundan sonra anlatılacak her adımda mutlaka enstitüdeki danışman hocanızla her işlemi birlikte yürütünüz. En kötü seçenekte mutlaka kendisinden onay alınız. İçindekiler kısmına onay aldıktan sonra yazım aşamasına başlayacaksınız. Bu süreçte onlarca kaynak okuyacaksınız. Dönem projesi yazarken dikkat etmeniz gereken okuduğunuz kaynaklardan elde ettiğiniz bilgilerin işinize yarayacağını düşünüyorsanız mutlaka referans bilgileri ile birlikte not alınız. Tüm kaynakları mutlaka birden fazla yere yedekleyiniz. Başlangıçta hiçbir şey anlamıyor gibi hissedeceksiniz ancak düzenli olarak çalıştığınız taktirde beyniniz zaman içerisinde parçalar birleştirecek ve bir bakmışsınız içindekiler de yaralan başlıkların altı dolmaya başlamış. Her adımda danışmandan onay almak suretiyle bu işlemleri tekrarlayarak devam ettirmek durumdasınız.

3-) Yüksek Lisans Dönem Projesi Uzmanı Araştırma

Anlatılanları dikkate alırsanız tez ya da dönem projesi yazımı noktasında önemli ilerleme yapmanız mümkündür. Ancak çeşitli sebeplerle yüksek lisans dönem projesi uzmanı araştırma eylemi içerisine girebilirsiniz. Böyle olduğu taktirde işlemleri kendinizin yapamayacağı çıkarımında bulunabiliriz. Hal böyle olunca profesyonel hizmet satın almak suretiyle işlemleri başkasına devredebilirsiniz. Devamında ise size gelecek olan ilerlemeleri düzenli olarak danışmana sunmaya ve ondan gelecek eleştirileri dikkate almaya devam etmeniz icap eder. Başvuru yapmak ya da bilgi almak için hafta içi mesai saatleri içerisinde bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 • Pazartesi

  09:00 - 18:00

 • Salı

  09:00 - 18:00

 • Çarşamba

  09:00 - 18:00

 • Perşembe

  09:00 - 18:00

 • Cuma

  09:00 - 18:00

 • Cumartesi

  09:00 - 18:00

 • Pazar

  09:00 - 18:00

İletişim

Konu Uzmanı: Mehmed. Y.

İstanbul | İSTANBUL

0555 440 11 84

tezbilimi@gmail.com

www.yukseklisansmerkezi.com

Sosyal Medya

Facebook:

Instagram:

Twitter:

Youtube:Yorumlar

Ali B. 11.01.2022 17:28

Her şey için çok sağolun. Güzelce hallettik tüm işlemleri


Tuana K. 01.03.2022 17:41

Tek kelimeyle süpersiniz.


pinar222 18.10.2022 22:44

Çok zorlu danışmanım vardı ama bir şekilde tamamladık. Çok teşekkür ediyorum


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

Talep Gönder

* Talep onayı ve bildirimi için gereklidir