Akademik Tez Süreç Koçluğu Uzmanı

Anasayfa/ Tez Danışmanlık
Akademik Tez Süreç Koçluğu Uzmanı

Akademik Tez Süreç Koçluğu Uzmanı

Tez Danışmanlık
(1 yorum)

Profesyonel  Akademik Tez Süreç Koçluğu 

Son günlerde farklı şekilde araştırmalar yapılmaktadır. Üniversite öğrencileri akademik tez süreç koçluğu hakkında incelemeler yapmaktadır. Böylelikle kendi danışmanlarıyla yeterli görüşemediği durumlarda profesyonel destek almaları mümkün olabilir. Kısaca bu tür bir hizmet ile akademik çalışma nasıl yapılır, kaynak nasıl gösterilir, tez formatlama nasıl yapılır ve literatür taraması nasıl gerçekleşmelidir gibi sorulara yanıt bulmanız mümkün olacaktır. Konuyla alakalı profesyonel destek alırsanız karşı taraftan öğrenmek istediğiniz hususlarla ilgili teklif isteyebilirsiniz. Devamında ise karşılıklı şartlarda anlaştığınız taktirde ortak tez/proje çalışma programı belirlemelisiniz. Böylelikle tezle ya da yüksek lisans projesiyle alakalı sizin için verimli çalışmak mümkün hale gelecektir.

1-) Akademik Tez Süreci Nedir

Akademik takvim olarakta bilinen akademik tez süreci nedir sorusuna yanıt arayalım. Aslında tez yazım aşamasının yasal olarak başlangıç ve bitiş tarihlerinin tamamına denilmektedir şeklinde yorumda bulunsak hata yapmış olmayız. Genellikle öğrenciler son dakikaya işlemleri bıraktığı için bu süreç biraz kısa gibi görünmektedir. Ancak enstitülerde takvim izlendiği taktirde görüleceği üzere toplamda iki yarıyıl yani toplamda bir (1) yıl size tez yazım süreci verilmektedir. Böylelikle gereğinden fazla zamanınızın olduğu sonucuna ulaşabiliriz.

2-) Akademik Tez Süreçlerinde Koçluk

Bazı kimseler süreci direkt olarak başkasına devretmektedir. Ancak akademik tez süreçlerinde koçluk çok daha mantıklı yaklaşım olarak görülmektedir. Çünkü böylelikle sizin yerinize işlemleri başkası yapmıyor. Bunun tam aksine sizin ne şekilde ilerleme kat edeceğinizi ve en verimli nasıl çalışacağınızı ortaya koymaktadır. Alacağınız bu hizmet sayesinde hem etik olarak bir problem olmayacak hem de ilgisiz bir danışman sebebiyle tezde zaman kaybetmiş olmayacaksınız. Şöyle ki ilgisiz danışmanınız varsa her şeyi kendiniz deneyimlemek durumundasınız. Ancak yoğun iş hayatında olan kimseler için aynı zamanda üniversite hayatı devam ettiğinden dolayı böyle birşey çok verimli olmamaktadır. Oysa profesyonel destek aldığınız durumda yüksek lisans tezi ya da dönem projesi hususundaki süreçleri ne şekilde yerine getireceğinizi hızlıca öğrenmiş olacaksınız.

3-) Tez Koçluğu Merkezi

Anlatılanlardan hareketle tez koçluğu merkezi size talep ettiğiniz profesyonel desteği sunacak hizmeti vermektedir. Burada kendiniz için uygun kişilerle görüşmek suretiyle alternatif hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer ki karşılıklı şartlarda anlaşırsanız tez veya dönem projesi gibi tüm akademik çalışmalarla alakalı işlemleri uygun şekilde yerine getirileceğini öğrenmeniz mümkün olabilir. Başvuru yapmak veya daha detaylı bilgi almak için bizim iletişime geçebilirsiniz.

 • Pazartesi

  09:00 - 18:00

 • Salı

  09:00 - 18:00

 • Çarşamba

  09:00 - 18:00

 • Perşembe

  09:00 - 18:00

 • Cuma

  09:00 - 18:00

 • Cumartesi

  09:00 - 18:00

 • Pazar

  09:00 - 18:00

İletişim

Konu Uzmanı: S.A.

Maltepe | İSTANBUL

0532 452 12 80

tezhanebilgi@gmail.com

www.yukseklisansmerkezi.com

Sosyal Medya

Facebook:

Instagram:

Twitter:

Youtube:Yorumlar

Merve Y. 08.01.2022 14:53

Akademik çalışmamla ilgili kaynak desteği aldım. Çok sağolun


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

Talep Gönder

* Talep onayı ve bildirimi için gereklidir