Yüksek Lisans Tez Uzmanı

Anasayfa/ Yüksek Lisans Tezi
Yüksek Lisans Tez Uzmanı

Yüksek Lisans Tez Uzmanı

Yüksek Lisans Tezi
(1 yorum)

Yüksek Lisans Tez Hazırlama Uzmanı

Öğretim görevleri dışında birçok insan tezi ya da projeyi yazım noktasında sınırlı düzeyde bilgi sahibidir. Peki bir çok yerde karşılaştığımız yüksek lisans tez uzmanı kavramı ne ifade etmektedir? Ayrıca bu kavram neye veya kime göre ilgili kişilere verilmektedir? Tüm bu sorulara birlikte yanıt arayacağız. Çeşitli sebeplerle lisans veya yüksek lisans çalışmalarını yerine getirmeyen kimseler profesyonel destek almak istemektedir. Burada kastedilen çalışmalar tez, dönem projesi, makale yazdırma gibi çeşitli kategorilerde yer alıyor olabilir. Aslında temel prensip hepsinde aynıdır; akademik çalışma prensiplerine göre hazırlanmaları icap eder. Şimdi kısaca bu kavramlara ve eğer anlatılan biçimde hizmet almak istiyorsanız nelere dikkat etmemiz gerektiğine birkaç başlık altında değinelim.

1-) Yüksek Lisans Tez Uzmanı Kimdir?

Öncelikle konunun özü itibari ile yüksek lisans tezi uzmanı kimdir? Aslında bu konuda şu kişi kesinlikle uzmandır veyahut tam tersi değildir gibi yaklaşımlarda bulunmak çok doğru olmayacaktır. Bu unvanı veren kurum ya da kişiden söz etmek zaten mevzubahis değildir. O halde tez yazımı hakkında uzmanım diyen herkese güvenmemek gerekiyor. Ancak kavram itibarıyla bakacak olursak öğretim görevlisi veya öğretim görevlisi olmamasına rağmen tez veya proje hakkında deneyimi olan kimselere denilmektedir. İnsanların uzun yıllardır bu işi yapıyor olması kendisini hiçbir durumda uzman yapmayacaktır. Bu bilgiyi paylaşmak istiyoruz çünkü her insanın bir olmadığı veya her insanın iş hayatında deneyimlerin eşit olmadığını dikkate almak gerekmektedir.

2-) Kimler Yüksek Lisans Tez/Proje Uzmanı Olabilir

Konuyla ilgili araştırma içerisinde kimler yüksek lisans tez/proje uzmanı olabilir? En yalın ifadeyle bu konuyla alakalı sınırlandırma veya genelleme yapmak pek mümkün görünmemektedir. Yıllardır bu işi yapmış ve en önemlisi de gerçek manada akademik çalışmaların nasıl hazırlanması gerektiğini bilen ve bunları uygulayan kimselere tez yazım uzmanı denebilir. Her tez yazan da uzman değildir bunun özellikle altını çizmek gerekmektedir.

3-) En İyi Yüksek Lisans Tez Uzmanı

Toparlarsak dönem projesi ya da bitirme tezi yazım işlemlerini profesyonelce yapan kimselere uzman denilebilir. Eğer amacınız en iyi yüksek lisans tez uzmanı bul araştırmasını sonuçlandırmak ise sizin de bahsedilen biçimde akademik çalışmalara gereksinim duyduğunuz anlaşılır. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Açıkçası ilk yapmanız gereken eğer mümkünse kesinlikle referansla ulaştığımız bir kişi veya kurumda çalışmak olmalıdır. Eğer ki referans bulmanız mümkün değilse geriye yalnızca internet ortamı ve arama motorları kalıyor. Arama motorlarının temel problemi orada bedelini ödeyen herkesin anında aramalarda göründüğü gerçeğidir. Kısacası değil uzmanlık, bu konudan bihaber olan kimseler bile belirli ücretler karşılığında en üst sıralarda kendine yer bulabilmektedir. Oysa belki de size hiçbir durumda yardımcı olması mümkün olmayacaktır. Sizin yapmanız gereken öğrenci olarak tez nasıl hazırlanır, danışman sizden neler talep etmektedir, akademik çalıştaylarda kaynak nasıl gösterilir veya intihale nasıl yakalanmaz gibi konulara hakim olmanız gerekiyor. Eğer bunları bilmezsiniz karşı tarafın uzmanlığı hakkında fikir yürütmez söz konusu olamaz. En nihayetinde ise yanlış bir tercih ile eğitim hayatınızda ciddi manada problem yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına bizden hizmet almayacak olsanız dahi bilgi alabilirsiniz. Ya da hizmet almak için başvuru formunu doldurup bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Pazartesi

  09:00 - 18:00

 • Salı

  09:00 - 18:00

 • Çarşamba

  09:00 - 18:00

 • Perşembe

  09:00 - 18:00

 • Cuma

  09:00 - 18:00

 • Cumartesi

  09:00 - 18:00

 • Pazar

  09:00 - 18:00

İletişim

Konu Uzmanı: S. O.

Seyhan | ADANA

www.yukseklisansmerkezi.com

Sosyal Medya

Facebook:

Instagram:

Twitter:

Youtube:Yorumlar

Aziz 19.01.2022 22:31

Yüksek lisans tezimde çok yardımcı oldunuz. Her şey konuştuğumuz gibi oldu. Sağolun.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

Talep Gönder

* Talep onayı ve bildirimi için gereklidir