Parayla Tez Yazdırma Danışmanlığı Alınabilirmi?

Anasayfa/ Haberler / Güncel Haber
Parayla Tez Yazdırma Danışmanlığı Alınabilirmi?

18 Nisan 2024 Perşembe 10:22

Parayla Tez Yazdırma Danışmanlığı Alınabilirmi?

Parayla Tez Yazdırma

Düzenli olarak paylaştığımız bilgilendirme yayınlarında bu kez parayla tez yazdırma konusu işlenecektir. Günümüz modern dünyasında insanlar yoğun biçimde çalışmalarına karşın aynı şekilde eğitim hayatlarına devam etmektedir. Buna sosyal hayat da eklendiğinde gün içerisinde bir karmaşa içerisinde yaşayan insanoğlu bir de eğitim süreçleri konuya dahil olunca iyiden iyiye zorlanmaktadır. Ortalama bir öğrenci için bilimsel olarak bir rapor niteliğinde olan tez yazma işlemi genellikle basit olarak nitelendirilemez. Çünkü çeşitli akademik baskılar altında ders veya iş hayatı yükleri karşısında zaten iyiden iyiye zorlanan öğrenciler bir de bilimsel araştırma meydana getirme sürecinde zorlanmaktadır. İşte bu zorluklar içerisinde dahi insanlar bir şekilde süreçleri tamamlamaya gayret göstermektedir. Ancak bazı durumlarda bu mümkün olmamakta ve özellikle de danışman öğretim üyesinin ilgisiz olduğu durumlarda öğrenci hayal kırıklığı ile sürece devam etmektedir. Zaman içerisinde zaten sınırlı bilgisi olduğundan dolayı problem yaşamakta ve profesyonel destek almayı ciddi ciddi düşünmektedir. Şimdi bu konuyu aşağıda farklı başlıklar halinde inceleyelim.

 

İçindekiler

Parayla Tez Yazdırma............................................................................................... 1

İçindekiler................................................................................................................... 1

1. Parayla Tez Yazdırma Ne Demek?.................................................................... 2

2. Tezi Yazdırmak Doğru Mu?.............................................................................. 2

3. Tez Yazma Aşamaları........................................................................................ 3

4. Tez Hazırlama Destek........................................................................................ 4

5. Tez Yazım Desteği Verenler............................................................................. 4

 

1. Parayla Tez Yazdırma Ne Demek?

Başlangıçta birlikte inceleme konumuz olması nedeniyle parayla tez yazdırma ne demek sorusuna birlikte yanıt arayalım. Bildiğiniz üzere tez hazırlama sürecini ilgili öğrencinin kendisi yerine getirmek durumundadır. Ancak bununla alakalı bazı kısımlarda sürecin aksamaması adına bir kişi veya kurumdan profesyonel destek alındığında buna parayla tez yazdırma denilmektedir. Arkadaştan alınan yardımlar eğer kısmi olarak sınırlı düzeydeyse bu kategoriye dahil edilemez. Ancak arkadaşınız sizin çalışmanızı yerinize yapıyorsa elbette bu da aynı kategoride dahil edilebilir. Kısacası herhangi birisinden basit spesifik yardımlar almaktan ziyade sistemli olarak işlemin tamamını ona yaptırma durumu söz konusudur. Aksi durumda arkadaşınızdan alacağınız sınırlı bilgiler veya bir makaleyle alakalı birkaç cümle fikrini almak ücretli kategorisine girmeyecektir.

 

2. Tezi Yazdırmak Doğru Mu?

Giriş yaptığımız üzere ücretli veya ücretsiz olmaksızın herhangi birisinin kendi çalışmasını başkasına yaptırması bir diğer ifadeyle başkasına tezi yazdırmak doğru mu? Sorusu akıllarda belirmektedir. Dürüst olmak gerekirse bilimsel bir araştırmanın çalışma sahibi tarafından yerine getirilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla sizin çalışmanızı bir başkasına yaptırmanız doğru bir şey değildir. Ancak istatistik veri analizi veya yabancı dilden çeviri gibi sizin bilmediğiniz veya yapmanız mümkün olmayan konularla alakalı destek almanızın önünde doğru olmayan bir şey yoktur. Ancak tüm işlemleri bir başkasından yapmasını beklemek ve siz hiçbir şey yapmadan başkasının bu işlemleri yerine getirmesini sağlamak etik açıdan doğru doğru olmayacaktır.

 

 

3. Tez Yazma Aşamaları

Hangi eğitim seviyesinde olursa olsun tez sürecinde zaman yönetimi belirleyici rol oynamaktadır. Tez çalışmaları için yeterli süre tanınmakta, hatta süre uzun olduğu için pek çok öğrenci rahat hareket ederek zamanın önemli bir kısmını boşa harcamaktadır. Bizim önerimiz süreci kendiniz yürütmenizdir ancak destek almak isterseniz tez yazım aşamaları hakkında birkaç bilgiyi sizlere sunmak istiyoruz. Öncelikli olarak şunu ifade etmek gerekir ki tez yazma aşamaları her kişiye veya kuruma göre değişkenlik gösterebilir. Elbette bazı ana kategoriler değişmeyeceğinden dolayı onları çıkaramayız ancak sonuca giden yolda çeşitli farklılıklar olması son derece normal olarak görünmektedir. Bize göre tez yazım aşamaları öncelikli olarak konu ve araştırma yöntemi seçiminden ibarettir. Konu seçilmesi sürecinde hem öğrencinin ilgi duyduğu alanlara yönelmeye özen gösterilmeli hem de danışmanın destek sağlayacağı konular seçilmelidir. Danışmanın uzmanlığı olmayan konular kabul görmeyebilir ya da danışman süreç içerisinde yeterince destek sağlayamayabilir. Dolayısıyla hangi konuda tez yazılacağı ile ilgili karar verilmesi, öğrenciler açısından tez sürecindeki en önemli kararlardan birisidir. Özellikle pek çok çalışmada gözlemlediğimiz üzere araştırmanın yöntemi noktasında biz biraz ilerleyelim ileride bakarız gibi yaklaşımlar söz konusudur. Ancak ilerleyen aşamalarda problem yaşanacağı aşikardır. Bu sebepledir ki bize göre ilk ve önemli aşama araştırmanın yöntemi yani metodoloji konuyla birlikte belirlemek olacaktır. Bunun devamında ise bir yandan veri toplarken diğer yandan da literatür araştırmasına girişilmelidir. Dolayısıyla araştırma ve literatür kısımlarını birbirinden ayrı iki parça gibi düşünüp aynı anda işlemlere başlamak mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Bunun devamında ise verilerinin analiz edilmesi ve literatürünün sistemli olarak ortaya çıkarılması doğru olacaktır. Sonrasında ise her iki çalışmanın birleştirilmesi; tartışma, sonuç ve özet gibi kısımların meydana getirilmesi gerekir. Son adıma gelindiğinde ise format düzenlemesi yapmak suretiyle çalışma teslim edilebilir. Belirtilen adımların takip edilmesiyle birlikte tez sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanması beklenmektedir. Parayla tez yazdırma aşaması ile alakalı söyleyeceklerimiz bunlardan ibarettir şimdi bir diğer başlığa geçelim.

 

 

4. Tez Hazırlama Destek

Tez yazma aşamaları hakkında temel bilgileri açıkladığımıza göre göre artık tez yazım sürecine başlamak gerekmektedir. Burada kendisi süreci yerine getirmek istemeyen veya bir şekilde getiremeyecek olan öğrenciler için tez hazırlama destek hizmetleri bulunduğunu ifade etmek isteriz. Böylelikle çalışmanızın çeşitli aşamalarında profesyonel yardım almanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse yüksek lisans tezi hazırlama aşamasında olduğunuzu düşünürsek bir anket çalışması yaptığınız durumda SPSS veri analizi desteği alabilirsiniz. Böylece siz diğer kısımlara enerjinizi harcarken istatistik veri analizi size hazır halde gelecektir. Üstelik istatistik ve analizi veya tez formatlama gibi konularla alakalı destek aldığınız durumda etik olarak herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Tez yazım süreci içinde alacağınız desteklerin SPSS veri analizi desteği ile sınırlı olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Bunun için sürecin başında hangi aşamalarda desteğe ihtiyaç duyduğunuzu doğru bir biçimde belirlemeniz önemlidir. Böylece ihtiyacınız olan konularda doğru destek almanız mümkün olacaktır.

 

 

5. Tez Yazım Desteği Verenler

Parayla tez yazdırma konu başlıklı makalemizde şimdi tez yazım desteği verenler kısmına ulaşmış bulunuyoruz. Burada çeşitli nedenlerle profesyonel destek alacak öğrenciler için alternatiflerin nasıl değerlendireceği konusuna değinmek istiyoruz. Öncelikli olarak şunu belirtmek gerekiyor ki bu ihtiyaca yönelik hizmeti doğru kişiden almanız son derece önemlidir. Eğer bunu sağlayamazsanız alacağınız yardım başınıza adeta bela olabilir. Çünkü bu işi gerçekten bilen insanların sayısı sınırlı düzeydedir. Bunun tersi olarak da işi bilmeyen insanlar profesyonel tez hazırlama desteği veya parayla tez yazdırma gibi çeşitli ilanlar vermekte ve bir şekilde bilimsel araştırmaları üstün nitelikli olarak yerine getirdiklerini iddia etmektedirler. Elbette uygulamada bu her zaman bu şekilde olmamaktadır. Dolayısıyla da sizin doğru kişi veya kurumla çalışmanız için tez yazım desteği verenler arasında alternatifleri doğru şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmenin koşulu ise süreç hakkında temel anlamda dahi olsa bilgi sahibi olmaktan geçer. Konuyla alakalı bizim burada paylaştıklarımız ve diğer blog yazılarımızı incelerseniz temel manada konuya hakim olacağınızı düşünüyoruz. Hizmetlerimiz ve çalışma sitemizle alakalı bilgi almak isterseniz bizimle çalışma saatlerimiz içerisinde dilediğiniz iletişim kanalı üzerinden irtibat kurabilirsiniz. Mümkün olduğu takdirde sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

www.yukseklisansmerkezi.com

Diğer İçerikler

Tez Yazma Danışmanlık

Tez Yazma Danışmanlık

12 Mayıs 2024 Pazar 11:42
Parayla Tez Yazdırma Danışmanlığı Alınabilirmi?

Parayla Tez Yazdırma Danışmanlığı Alınabilirmi?

18 Nisan 2024 Perşembe 10:22
Tez Yazan Yerler

Tez Yazan Yerler

27 Mart 2024 Çarşamba 12:59
Lisans & Lisansüstü Tez Danışmanlığında 0Başarı Kesin Sonuç

Lisans & Lisansüstü Tez Danışmanlığında 0Başarı Kesin Sonuç

19 Mart 2024 Salı 13:28
Tez Nasıl Hazırlanır?

Tez Nasıl Hazırlanır?

27 Şubat 2024 Salı 13:05